Ознаки офіційної копії

 

ОЗНАКИ ОФІЦІЙНОЇ КОПІЇ НОРМАТИВНОГО ДОКУМЕНТА

Офіційні паперові копії нормативних документів  наразі мають право виготовляти і розповсюджувати ДП «УкрНДНЦ» (далі — Генеральний агент) та організації, що працюють згідно з відповідними агентськими угодами (далі — Агенти).

 (Перелік чинних Агентів розміщено у рубриці «Агентська діяльність» у розділі «Національний фонд нормативних документів»).

 

Офіційна паперова копія національного нормативного документа, що виготовлена у
ДП «УкрНДНЦ», повинна мати тільки один елемент захисту від несанкціонованого копіювання  – ідентифікаційний елемент.

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, що виготовив Генеральний агент на папері (файл 1).

 

Офіційна паперова копія національного стандарту, який гармонізований з міжнародним або європейським стандартом та прийнятий методом підтвердження, що виготовлена у ДП «УкрНДНЦ», має також  ідентифікаційний елемент та додатково захищена водяним знаком (згідно з вимогами щодо повідомлення про авторське право).

Зразок обкладинки офіційної копії національного стандарту, якій гармонізований з міжнародним стандартом та прийнятий методом підтвердження, що виготовив Генеральний агент на папері 

 

Офіційна паперова копія національного нормативного документа, що виготовив Агент має декілька ознак:

  • нанесений на її обкладинку елемент захисту від несанкціонованого копіювання – ідентифікаційний елемент,
  •  написи (вимог щодо способу їх нанесення – ручний або типографський – немає) :
  • код Агента – це незмінне позначення для певної організації (надає Генеральний агент);
  • позначення «джерело копіювання» та дата виготовлення копії (ліворуч від ідентифікаційного елемента)  – це серія  та номер ідентифікаційного елемента або QR-коду чи ліцензії, що розміщено на обкладинці нормативного документа, копію якого виготовив Агент (іноді – спеціальне позначення, що певних випадках надає Генеральний агент);
  • підпис відповідальної особи та відбиток штампу або печатки Агента (праворуч від ідентифікаційного елемента);
  • дата виготовлення – це вісім цифр: перші дві  позначають місяць, дві другі – число місяця, чотири останні – рік виготовлення офіційної копії нормативного документа.

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, виготовленої Агентом з використанням у якості «джерела копіювання» паперового носія інформації. Позначення «джерело копіювання» – серія та номер ідентифікаційного елемента (файл 3).

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, виготовленої Агентом з використанням у якості «джерела копіювання» електронного носія інформації, що надсилається на індивідуальне замовлення. Позначення «джерело копіювання» – серія та номер QR-коду (файл 4).

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, виготовленої Агентом з використанням у якості «джерела копіювання» електронного носія інформації, що завантажується з сайту інтернет-магазину стандартів. Позначення «джерело копіювання» – серія та номер ліцензії (файл 5).

 

На теперішній час Генеральний агент захищає від несанкціонованого копіювання виготовлені ним офіційні копії нормативних документів на паперових носіях  певними ідентифікаційними елементами, що відрізняються від ідентифікаційних елементів, з якими працюють Агенти, загальним виглядом, серією та номерами.

 

Усі ідентифікаційні елементи, якими захищають паперові офіційні копії нормативних документів, виготовлено зі спеціального матеріалу, який забезпечує руйнування вже приклеєного елемента у разі спроби перенести або зняти його з обкладинки. Таким чином забезпечено додатковий рівень захисту від несанкціонованого копіювання.

 

Офіційні електронні копії нормативних документів наразі розповсюджує тільки
ДП «УкрНДНЦ
».

 

Розповсюдження електронних копій нормативних документів здійснюється двома способами:

– через сайт інтернет-магазину стандартів shop.uas.org.ua, а саме, надається можливість завантажити оплачені офіційні копії нормативних документів у власному кабінеті замовника;

– за індивідуальним замовленням, а саме,  офіційні копії нормативних документів (після здійснення відповідної оплати) надсилаються на електронну адресу замовника.

 

Офіційні електронні копії нормативних документів захищаються унікальним QR-кодом, який наноситься на першу сторінку виготовленої копії, в якому зашифровані дані про проданий нормативний документ, замовника, розповсюджувача, дату продажу. Код за потреби можливо верифікувати (розшифрувати) і підтвердити чи спростувати дані про кінцевого користувача кожної окремої копії.

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, що надсилається на індивідуальне замовлення (файл 6).

 

Офіційні електронні копії нормативних документів, що завантажуються з власного кабінету замовника в інтернет-магазині стандартів, додатково супроводжуються окремим файлом з QR-кодом та ліцензією. Номер ліцензії вказаний на першій сторінці виготовленої копії. Ліцензію можна перевірити на у відповідному розділі сайту інтернет-магазину.

Зразок обкладинки офіційної копії національного нормативного документа, що завантажується з сайту інтернет-магазину стандартів (файл 7).

 

У разі невідповідності наявних ознак на паперових або електронних копіях нормативних документів  ідентифікаційним ознакам офіційної копії, такі копії вважаються недійсними