02.08.2017

Повідомлення щодо створення технічного комітету стандартизації «Системи управління якістю»

У відповідь на розміщення повідомлення щодо припинення діяльності ТК 93 «Системи управління якістю, довкіллям та безпечністю харчових продуктів» (розміщено на сайті 12.07.2017) до національного органу стандартизації (далі – НОС) надійшли пропозиції від зацікавлених сторін щодо створення технічного комітету стандартизації «Системи управління якістю» (далі – ТК «Системи управління якістю»).

Організаційний комітет, створений на базі державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (далі – ДП НДІ «Система») ініціював створення нового технічного комітету стандартизації «Системи управління якістю».

Сфера діяльності – стандартизація у сфері систем управління якістю.

Коди та об'єкти стандартизації згідно з ДК 004-2008:

03.120.01

Якість узагалі

03.120.10

Управління якістю та забезпечення якості

Необхідність створення ТК обумовлена потребою постійного удосконалення системи стандартизації у сфері систем управління якістю, а також приведення її у відповідність до міжнародних систем стандартизації (розроблення проектів національних нормативних документів на системи управління якістю, зокрема гармонізованих з міжнародними документами, розробленими міжнародним технічним комітетом ISO/TC 176 Quality management and quality assurance («Управління якістю і забезпечення якості») (далі –   ISO/ТС 176).

Прийняття міжнародних стандартів ISO серій 9000 та 10000, а також стандартів, розроблених ISO/ТС 176, як національних стандартів створить нормативну базу з метою розроблення, впровадження та сертифікації систем управління якістю, що сприятиме підтриманню позитивного іміджу України у світі, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Заявки на участь у роботі ТК «Системи управління якістю» подали організації, які є колективними членами ПК 93/1 «Системи управління якістю» ТК 93 і мають багаторічний досвід у сфері розроблення стандартів, сертифікації систем управління якістю, надання консультацій щодо розроблення систем управління якістю.

Зацікавлені сторони можуть надавати свої зауваження та пропозиції щодо створення ТК та щодо участі у роботі ТК на електронні адреси: tk93@dndi-systema.lviv.ua та tk@uas.org.ua, або за адресами:

Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система»), вул. Кривоноса, м. Львів, 679008

ДП «УкрНДНЦ»: вул. Святошинська, 2 , м. Київ, 03115

Контактні особи:

Відповідальний секретар оргкомітету ТК Єршова Ірина Іванівна,  тел.: (032) 239-92-30.

Начальник відділу планування, моніторингу та взаємодії з ТК управління національної та міжнародної стандартизації інституту стандартизації ДП "УкрНДНЦ" Кирпич Юлія Анатоліївна, тел. (044) 452-91-65

Термін надання пропозицій – 20 календарних днів з дня оприлюднення інформації.