18.08.2020

CEN ОПУБЛІКУВАВ БЕЗКОШТОВНУ НАСТАНОВУ ЩОДО МІНІМАЛЬНИХ ВИМОГ, МЕТОДІВ ВИПРОБУВАНЬ ТА ВИКОРИСТАННЯ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

У світлі ситуації, пов’язаній зі спалахом коронавірусу в Європі, CEN «Європейський комітет зі стандартизації» після запиту Європейської комісії, розробив та 17 червня 2020 р. опублікував CWA 17553:2020 «Маски для обличчя. Настанова щодо мінімальних вимог, методів випробувань та використання».

CWA 17553:2020 передбачає мінімальні вимоги до дизайну, виготовлення та оцінки ефективності масок для обличчя (бар'єрних масок), одноразових або багаторазових, призначених для споживачів. Він доступний для безкоштовного завантаження з веб-сайту CEN та CENELEC: https://www.cencenelec.eu/research/CWA/Documents/CWA17553_2020.pdf.

У більшості європейських країн маски для обличчя, які часто не входять до сфери застосування правил, що стосуються засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та медичних виробів, стали основним елементом національних стратегій, що керують поступовим скасуванням заходів, що обмежують свободи. З цієї причини Європейська Комісія визначила нагальну потребу в узгодженій та послідовній політиці щодо безпеки засобів для захисту обличчя громад.

Виходячи з цієї потреби та реагуючи на актуальність ситуації, CEN погодився розробити цей CWA за допомогою прискореного підходу під керівництвом AFNOR – французького органу зі стандартизації. CWA, опублікований 17 червня, є результатом колективних зусиль членів цього Workshop Agreement, які поділилися своїм досвідом разом із уже існуючими національними настановами щодо розробки спільного результату для безкоштовного завантаження.

Це виняткове рішення відображає прихильність та рішучість CEN та її членів продовжувати підтримувати необхідні зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19, і випливає з рішення про надання вільного доступу до переліку 11 європейських стандартів (EN) для медичних виробів та засобів індивідуального захисту обладнання, що використовується в контексті пандемії COVID-19.

Єлєна Сантьяго Сід (Elena Santiago Cid), генеральний директор CEN та CENELEC, прокоментувала: «Наша постійна мета – обмежити фрагментацію на Єдиному ринку, і ця нова CWA є ще одним свідченням того, як європейська стандартизація створює довіру європейським споживачам та сприяє торгівлі всередені ЄС».